Planuojantiems atvykti
Taip. Čia praktiškai nėra nusikalstamumo. Įstatymai labai griežti, atgrąsantys nuo bet kokio noro daryti nusikaltimus.
Tačiau yra nemažai sukčių. Padirbti laikrodžiai, drabužiai, rankinukai, šafranas ir kitos prekės...
Sklando daug ir įvairių mitų apie JAE. Juos aptarsime kituose klausimuose. Tačiau štai ko tikrai nederėtų daryti Emyratuose:
- Negalima fotografuoti avarijų ir nelaimių, taip pat žmonių be jų sutikimo.
- Negalima gatvėje viešai vartoti alkoholio. Ypatingai tai liečia Šaržos emyratą.
- Negalima rodyti nepadorių gestų, bei vartoti nepadorių žodžių, grąsinti. Jei adresatas praneš policijai – galite būti sulaikyti.
- Negalima duoti išmaldos.
- Negalima skraidyti dronais.
- Negalima naudotis VPN.
JAE puikiai veikia atsiskaitymas kortelėmis. Todėl geriausia vežtis tik kortelę. Smulkioms išlaidoms galėsite nusiimti vietinių pinigų bet kuriame bankomate. Kortele asiskaitysite tiek taksi, tiek mažose parduotuvėlėse, tiek už pristatytą maistą.
Dokumentai
Lietuviško paso turėtojams JAE nemokamai išduoda turistinę vizą (anspaudas pase apie atvykimą) atvykus į šalį. Ji galioja 90 dienų, po kurių yra būtina išvykti iš šalies 90-čiai dienų.
Jei atvykstate su tikslu čia gyventi – Jums reikalinga rezidento viza.
Viskas priklauso nuo jūsų statuso Emyratuose. Jei esate turistas (anspaudas pase atvykimo metu) – tokiu atveju jūsų lietuviškas vairuotojo pažymėjimas galioja, galima išsinuomoti automobilį. Tarptautinis vairuotojo pažymėjimas nereikalingas.
Nuo to momento, kai gaunate rezidento vizą – lietuviškas vairuotojo pažymėjimas nebegalioja. Jį reikia pasikeisti policijoje. Emyratų policija paims iš jūsų lietuvišką pažymėjimą ir išduos JAE pažymėjimą.
Atvykusių nereikalauja turėti draudimo. Tačiau bet koks nelaimingas atsitikimas gali atsieiti labai brangiai. Ypatingai COVID-19 atveju. Jums teks apsistoti viešbutyje, pirkti naujus bilietus ir tt. Geriau nerizikuokite ir įsigykite draudimą.
Taisyklės kinta labai greitai, kartais nespėja atnaujinti informacijos net oficialūs šaltiniai.
Šiuo metu (2022.11.01) nuimti visi reikalavimai, išskyrus:
- Kaukes privaloma devėti gydymo įstaigose.
- Susirgus – reikia karantinuotis 5 dienas.
- Renginių organizatoriai turi teisę reikalauti PGR testo arba vakcinacijos pažymėjimo.
Kiti įvairūs klausimai
JAE galioja griežtos dronų turėjimo ir naudojimosi taisyklės. Kiekvienas dronas privalo būti registruotas (registruoti gali tik rezidentai, bet ne turistai). Vartotojai privalo būti registruoti CAA (civilinės aviacijos agentūra) sistemoje, turėti programėlę My drone hub, kurioje būtų turimų dronų registracijos. Skraidyti dronais galima tik tam leidžiamose teritorijose.
Papildymas: 2022-01-22 JAE laikinai (iki kol bus pranešta) uždrausta skraidyti dronais. Už pažeidimus gręsia bauda (iki 50 000AED) arba kalėjimas iki 6 mėn.
Aprangos taisyklės galioja tik tam tikrose vietose:
Einant į valstybines įstaigas – nebūsite įleisti su šortais(tai liečiai ir vyrus) arba sijonais, nedengiančiais kelių.
Jei planuojate apsilankyti Abu Dabio mečetėje – vyrai privalo būti su kelnėmis, o moterys – uždengtu visu kūnu ir plaukais. Jei atvažiuosite su netinkamais rūbais – jums lieps nusipirkti abają. Kitaip į mečetę nepateksite.
Patarimas moterims: jei planuojate apsilankyti kituose emyratuose nei Dubajus – patartina apsirengti taip, kad nekeltumėte noro į jus spoksoti. Dėl tos pačios priežasties nederėtų eiti į kitų nei Dubajus emyratųviešus pležus su bikiniais.
Emyratuose blokuojami visi VoIP servisai. Apsukresni vartotojai pasijungia per VPN, tačiau toks elgesys yra draudžiamas įstatymais. Už tai gręsia kalėjimas ir bauda nuo 500 tūkst. iki 2 mln. AED bauda. Patartina naudoti zoom, MS Teams. Šios programos neblokuojamos ir yra legalios. Plačiau šia tema skaitykite čia.